Biustonosz szyty na miarę

Piersi są atutem każdej kobiety. Nie ma znaczenia ich wygląda, ważne by były zadbane i umieszczone w odpowiednim staniku. Dobór odpowiedniego rozmiaru wcale nie jest łatwym sposobem! Tym bardziej, że każde piersi mają jednak inny wygląd. Jak wiec dobrać biustonosz do naszych wymagań?

Od początku

Zanim kobieta zdecyduje się na zakup biustonosza powinna się prawidłowo zmierzyć. Dobrze dobrany biustonosz to właśnie ten w prawidłowym rozmiarze. Przy źle dobranym piersi wyglądają źle, mogą zostać spłaszczone lub nieestetycznie wylewać się z miseczek. A nie o to chodzi. Warto pamiętać o tym, że źle dobrany biustonosz może sprawić, że nawet modna i piękna bluzka będzie źle na nas wyglądała.

Różne fasony staników to różne konstrukcje i kształty miseczek. Warto więc przymierzyć kilka fasonów, by przekonać się, w którym piersi wyglądają najlepiej. Ten etap jest czasochłonny tylko na początku, ponieważ z czasem automatycznie zaczyna sięgać się po fasony dopasowane do  nas

Stanik do konkretnego rodzaju piersi

Małe piersi bardzo dobrze wyglądają w staniku typu „pluge” jest to stanik z nisko kończącymi się fiszbinami na środku. Ten typ stanika zbiera piersi i wypycha je do przodu. Dla małych piersi nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest „push-up”. Ciekawostka, taki fason sprawia, że piersi są większe optycznie, ale pomimo tego są spłaszczone. I minusem jest to, że taka wkładka noszona stale może deformować biust.

Duże piersi także mają specjalne wymagania. Są one ciężkie, dlatego też ważne jest ich odpowiednie podtrzymanie. Świetnie sprawdzi się facon „balkonetka”, chodzi o to, że biustonosz jest tak zbudowany, że zakrywa cała pierś.

Kilka ciekawostek

Głównym zadaniem ramiączek jest dźwiganie piersi, dlatego też warto ich grubość dopasować do naszego biustu.  Miseczka w staniku nigdy nie może byś za mała, a obwód zawsze musi być dopasowany do wymiarów kobiety. W innym przypadku piersi wyglądają źle.

Jeśli znajdziesz już odpowiedni model dla siebie to bez problemu można zamawiać biustonosze online (np. w sklepie By Ann – https://byann.pl/pl/c/Biustonosze/19).

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *